6) Přepadli jsme Jihlavu aneb pochod se vydařil

Letos již podruhé se turisté z polenského KČT podíleli na organizaci akce s netradičním názvem Přepadneme Jihlavu. Jde o turistický pochod na trase z hradu Rokštejna do Jihlavy, který připomíná událost ze středověkých dějin Jihlavy.

Únorový termín pochodu je pro mnoho turistů zajímavý, protože v této době se příliš akcí nekoná. Na druhou stranu nestále zimní počasí může mnoho pochodníků odradit. To se letos nestalo a skalní turisté velice příjemně překvapili. Na start, tedy na zříceninu hradu Rokštejna, přišlo v sobotu 18. února 72 turistů. kteří vyrazili směr Jihlava. Na kontrole v Lukách nad Jihlavou se k pochodujícím připojilo 22 pěšáků a v Malém Beranově jich přibylo ještě dalších 9. Účast tedy překročila stovku, a pokud bychom započítali i čtyři psí parťáky, tak se letošního ročníku zúčastnilo 107 turistů.

Letos náš pochod podpořilo město Brtnice, kterému patří díky za otevření věže hradu Rokštejna. Většina pochodujících si trošku zamlžený výhled z ní nenechala ujít. Cestou pak zájemci mohli posedět na kontrole v restauraci Kolnička v Lukách nad Jihlavou a navštívit otevřený parkán jihlavských hradeb.

Přepadnout Jihlavu vyrazíme také v roce 2024 a už nyní zveme na tuto akci i příznivce turistiky z Polné. Pokud nechcete čekat do příštího roku pořádají KČT Polná týden po pouti tradiční pochod Polenský mrkvanec.