Pochod Polenský mrkvanec

První ročník tohoto pochodu okolím Polné proběhl v roce 1985.

Vinou koronavirové epidemie se teprve v roce 2022 uskutečnil jubilejní 35. ročník, a to v tradičním termínu – týden po polenské pouti, která se koná druhý víkend v září.

Polenský mrkvanec 2023 se opravdu vydařil. Nejen, že nám přálo počasí, ale i účast byla rekordní – 36. ročníku se zúčastnilo celkem 152 milovníků pohybu. Na pěší trasy připravené v délce 5, 7, 10, 15 a 25 km vyrazilo 97 dospělých a 24 dětí. Novinkou tohoto ročníku byla psí trasa vedoucí po Pojmannově stezce, tu se svými páníčky prošlo 8 psích parťáků. Trasy dlouhé 30, 50 nebo 70 km absolvovalo 31 cyklistů.

Nejstarší turista se narodil v roce 1940 a nejmladší v loňském roce. V převaze Poleňáků, Jihlaváků a turistů z nejbližšího okolí se vyskytli pěšáci a cyklisté z Třebíče, Kutné Hory, Heřmanova Městce a Pardubic.

Poděkování patří Městu Polná za poskytnutí zázemí, sponzorům (Lékárna Hladík, Pavel Oberreiter a ZOO Jihlava) za poskytnutí darů, Mateřskému centru Stonožka za realizaci aktivit pro děti na kočárkové trase, pořadatelskému týmu za spolupráci a výdrž, a také paní pekařce za vynikající mrkvánky.