Vyrazte s KČT Polná na dětský zájezd

Také v roce 2023 pokračuje KČT Polná v tradici pořádání dětských zájezdů. Letos mohou rodiče nebo prarodiče s dětmi vyrazit za turistikou a poznáváním v sobotu 27. května. Cílem bude Pohádková stezka aneb Putování malého človíčka ve Starém Hobzí na pomezí Vysočiny a jižních Čech.

Odjezd z Polné bude v 7.30 hodin a pojedeme přes Jihlavu, Třešť, Telč a Dačice do Starého Hobzí. Tam si prohlédneme opravený zámek a vyrazíme na asi pět kilometrů vzdálenou Pohádkovou naučnou stezku. Stezka je dlouhá dva kilometry a čeká na ní 11 zastaveními věnovaných pohádkovým bytostem. Po naučné stezce dojdeme do obce Panenská, kde bude čekat autobus.

Při zpáteční cestě se ještě zastavíme v Dačicích. Tam je možná prohlídka zámku nebo jeho parku. Vyrazit můžete také do města s památníkem první vyrobené kostky cukru na světě. Samozřejmě je možné se také občerstvit v místních restauracích nebo cukrárnách. Předpokládaný návrat do Polné okolo 18.00 hodin.

Protože KČT Polná připravuje tento zájezd speciálně pro malé turisty, mohou se jej děti v doprovodu rodičů zúčastnit zcela zdarma. Rodiče nebo doprovod dětí pak platí 100 korun.

Prosíme zájemce o tento zájezd, aby se co nejdříve přihlásili na mail kct@polna.cz nebo paní Emilii Zemkové na telefon 723 918 782.