Za burčákem na kole i pěšky po jedenácté

28. – 30. září 2023

Zájezd pro pěší i cyklisty – pěší povede Marcel Moržol, cyklisty Karel Hladík.

Ve čtvrtek  28. září naložíme v 6:00 kola v Jihlavě u městského nádraží, v 6:30 v Polné u kina a v 7:00 odjedeme směr Moravské Slovácko. První zastávka bude v Miloticích u zámku.

Ubytování s polopenzí je zajištěno ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových chatkách v autokempu ve Strážnici. Hudební nástroje vítány!

————————————————————————————————————–

ČTVRTEK 28. ZÁŘÍ

KOLA

Kola doporučujeme horská nebo treková. Schématické mapky k jednotlivým túrám dostaneme v autobuse. Trasy pro kola jsou doporučené. Každý si je může zkrátit nebo prodloužit dle momentální situace.

Základní trasa: Milotice-Skoronice-Vlkoš-Vracov-Bzenec-Moravský Písek-Veselí nad Moravou-Vnorovy-Strážnice. Celková délka 36 km. Nastoupáno 105 m. kola – trasa 28. 9.

Volitelné: Milotice-zámek/výstava krojů/, Bzenec- zámecký park, Starý hrad, zřícenina sv. Floriána,  zámecký park Veselí nad Moravou .

PĚŠÍ

Možnost prohlídky zámku v Miloticích, dále pěšky po trase Dubňany a Hodonín celkem 15 km (po rovině, druhá polovina listnatým lesem), autobus bude čekat v Dubňanech a pak v Hodoníně, možnost přejet úplně zpočátku do Hodonína – tam prohlídka města, muzea a zoo, případně lázní. pěší – trasa 28. 9.

————————————————————————————————————–

PÁTEK 29. ZÁŘÍ

KOLA

Základní trasa: Strážnice-Tvarožná Lhota-Kněždub-Hroznová Lhota-Tasov-Hrubá Vrbka-Malá Vrbka-Výzkum-Lučina-rozhledna Travičná-Radějov-Strážnice. Celková délka 50 km. Nastoupáno 660 m. kola – trasa 29. 9.

Volitelné: Vynechat větrný mlýn Kuželov, přidat Žerotín-stezka vinohrady, zkusit si traily na Lučině.

PĚŠÍ

odjezd autobusem do Kuželova, prohlídka mlýna dále pěší trasa na Čertoryje, Čertův Mlýn (zde bude autobus pro kratší trasu) dále rozhledna Travičná a Strážnice – celkem 24 km
Trasa vede kopcovitým terénem okrajem Bílých Karpat, dlouhé úseky po loukách. pěší – trasa 29. 9.

————————————————————————————————————–

SOBOTA 30. ZÁŘÍ

KOLA

Základní trasa: Strážnice-Petrov-výklopník-Lávka Velké Moravy-Kopčany/kostel z doby Velké Moravy-Kostel Markéty Antiochijské/-Holič-Skalica- Petrov-Plže/od 15:00 Svatováclavské hody/ Celková délka 44km. Nastoupáno 60 m. kola – trasa 30. 9.

Volitelné: Vynechat slovenskou stranu a udělat si okruh na moravské straně.

Upozornění pro cyklisty:  Sobotní trasa je z velké části plánovaná po slovenské straně hranice a doporučujeme na tento den uzavřít cestovní připojištění, popř.  mít sebou několik EUR na občerstvení.

PĚŠÍ

Přejezd do Mikulčic prohlídka památkového areálu, po novém mostu na slovenskou stranu k nejstaršímu kostelu na Slovensku sv. Margarity Antiochejské, (možnost návratu k autobusu do Mikulčic), jinak okolo řeky do Hodonína k zámku – celkem 12 km, konec ve 14:30, musíme přejet na hody do Petrova. pěší – trasa 30. 9.

————————————————————————————————————–

Společné pro všechny /pro volné chvíle nebo nepřízeň počasí/:

Zámek Strážnice, Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, zámecký park, zámecké vinné sklepy /prohlídka s degustací/, centrum města…

Předpokládaný návrat do Polné po 19 hodině.