Polenští turisté vyrazili netradičně na Fidlovačku

Polenský Klub českých turistů (KČT) uspořádal v sobotu 4. listopadu zájezd do Prahy, jehož cílem bylo Divadlo na Fidlovačce. Tam jsme navštívili skvělé divadelní představení „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“.

Celosvětový bestseller manželů Peaseových divácky velmi vděčnou formou zkoumá rozdíly mezi myšlením žen a mužů. Na první pohled nepříliš záživnou knihu plnou nejnovějších poznatků z neurologie, evoluční biologie, psychologie a sociologie proměnil divadelní herec a režisér Miroslav Hanuš na svěží hudební revue. Dvě hodiny plné smíchu ukazovaly napětí a rozepře mezi příslušníky obou pohlaví, které snad všichni známe z každodenního života.

I k turistice jsme se nakonec dostali, když jsme zaparkovali autobus u Kongresového centra a odsud vyrazili do divadla v údolí Botiče pěšky. Večer nás stejná cesta čekala zpět, obohacená o pěkný výhled na osvětlenou Prahu.

Pět desítek účastníků bylo představením nadšeno a shodli jsme se, že podobný zájezd připravíme i na rok 2024.

Polenský KČT ještě v letošním roce čeká každoroční členská schůze ve čtvrtek 7. prosince. Na příští rok máme naplánován bohatý program a na naše akce se můžete hlásit už na této schůzi.

V lednu a únoru vyrazíme na Třebíčsko. Nejprve navštívíme Třebíč s jeho betlémy a unikátním vánočním osvětlením. V únoru nás pak čeká plavba po zimní Dalešické přehradě a návštěva elektrárny v Dukovanech.