Polenský mrkvanec se vydařil

V sobotu 17. září 2022 se uskutečnil jubilejní 35. ročník turistického pochodu Polenský mrkvanec.

Počasí nám letos bohužel příliš nepřálo, přesto se této akce zúčastnilo 68 nadšenců. Po absolvování trasy čekal na všechny diplom a už na startu mohli ochutnat polenské mrkvánky.

Z polenského náměstí vyrazilo na pěší trasy celkem 57 zájemců. Mohli si dle vlastní volby vybrat okruhy o délce 5, 12 a 20 km. Na té nejdelší trase je čekaly i dvě kontroly, o něž se postarali členové polenského KČT.

Velký počet pochodníků vyzkoušel letošní novinku – kočárkovou pětikilometrovou trasu. Ta měla kontrolu na hrázi Nového rybníku, kde se o poučení a zábavu nejmenších turistů postaralo Mateřské centrum Stonožka.

Na Mrkvanec letos dorazilo také 11 cyklistů. Všichni absolvovali nejdelší čtyřicetikilometrový okruh, který měl kontroly na rozhledně Rosíčka, v Přibyslavi a Dolní Jablonné.

Organizátoři pochodu děkuji za podporu, propagaci a poskytnutí zázemí Městu Polná, Daniele Oberreiterové za vytvoření nové grafiky, dále za zábavné vodnické aktivity v rámci kočárkové trasy Mateřskému centru Stonožka, za vynikající mrkvánky Bohuslavě Chytalové a všem z pořadatelského týmu KČT Polná za spolupráci a výdrž.