Pohádková stezka

V sobotu 27. května uspořádal Klub českých turistů Polná dětský zájezd do Starého Hobzí a na pohádkovou stezku v Panenské.

Ze Starého Hobzí jsme po silničce a následně po lesních cestách společně dorazili na pohádkovou stezku Malého človíčete. Na stezce plnily děti, ale i dospěláci různé úkoly – poznávali listy stromů, naše houby, stopy zvěře a museli předvést, jak jsou šikovní na přechodech dřevěných lávek či při různých slalomech a dalších krkolomných aktivitách. Z rozhleden jsme se pokochali krásným výhledem po okolní krajině. Pak pokračovalo putování novou třešňovo-hruškovo-švestkovo-jabloňovou alejí, kde jsme si procvičili znalosti z německého jazyka. Po odpočinku a lehkém občerstvení u provazového bludiště jsme nastoupili do autobusu, který nás převezl do Dačic.

 V Dačicích jsme se posilnili v místních restauracích a vyrazili na prohlídku dačického zámku. Navíc v zámeckém parku probíhal dětský den, a tak děti od pohádkových bytostí dostávaly různé úkoly a po jejich splnění drobné odměny.

 O vydařeném výletě svědčily spokojené tváře všech zúčastněných při zpáteční cestě domů.