Členové KČT Polná se sešli na výroční schůzi

Ve čtvrtek 7. prosince se v polenském Zámeckém restaurantu setkali členové Klubu českých turistů Polná na každoroční výroční schůzi. Na ní jsme probrali akce, které jsme připravili v průběhu letošního roku, a představili připravované zájezdy na rok 2024. Mimo to jsme také přijali novou podobu stanov a zvolili výbor, který bude pracovat příští čtyři roky.

Ocenění od krajského KČT Vysočina obdržel za svou dlouholetou práci bývalý předseda polenského KČT Antonín Půža.

V roce 2023 polenští turisté vyrazili mimo jiné za betlémy do Třeště, k přehradě Orlík, na Lipnici za Jaroslavem Haškem nebo za burčákem do Strážnice.

Pro cyklisty jsme připravili zájezd na Třeboňsko a pro děti výlet na pohádkovou stezku a do Dačic. Náš turistický rok jsme uzavřeli zájezdem na observatoř do Ondřejova spojeným s návštěvou Ladových Hrusic. Velký úspěch měla i společná listopadová návštěva Divadla Na Fidlovačce.

Letos jsme týden po Mrkvancové pouti opět uspořádali turistický pochod Polenský mrkvanec. Počasí nám přálo a připravili jsme pozměněné atraktivní trasy. Na ně nakonec vyrazilo více než sto příchozích turistů.

I v roce 2024 chceme pokračovat v aktivní činnosti. Už v lednu vyrážíme na zájezd za betlémy a světly do Třebíče, v únoru potom lodí na Dalešickou přehradu a do elektrárny Dukovany. V únoru také spoluorganizujeme turistický pochod Přepadneme Jihlavu. Řadu dalších zájezdů jsme připravili i nanásledující měsíce. Rádi bychom zamířili po letech do hor na Slovensko a na nové trasy se v září můžete těšit na tradičním Polenském mrkvanci.

V případě, že byste měli zájem se do naší činnosti zapojit, všechny potřebné informace najdete na webu kct.polna.cz, případně na Facebooku. Zde se můžete seznámit s připravovanými zájezdy a dozvíte se také, jak se na tyto zájezdy přihlásit.

Polenský KČT má v současnosti více než 60 členů a na této schůzi nám přibyli další zájemci. KČT Polná je z právního hlediska samostatný subjekt, který je scelostátním Klubem českých turistů (KČT) propojen dohodou o spolupráci. V tomto uspořádání mohou i naši členové využívat všech výhod KČT, mimo jiné také odebírat klubový časopis Turista, v němž najdete skvělou inspiraci na turistické putování.

Marcel Moržol, předseda KČT Polná